Mikrodermabrazja

Home

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa jest w to pełni bezpieczny i skuteczny rodzaj peelingu mechanicznego. Stanowi alternatywę dla peelingów chemicznych i zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg polega na mechanicznym usuwaniu warstwy rogowej naskórka aż do pożądanego poziomu. Stopień głębokości mikrodermabrazji zależy od kilku czynników: wybranego podciśnienia, średnicy głowicy, stopnia gradacji diamentu i czasu pracy w jednym miejscu. Precyzyjna regulacja poziomu podciśnienia pozwala na wykonanie zabiegu nawet na wrażliwej, płytko unaczynionej skórze, a wykonanie peelingu bez pomocy środków chemicznych czyni zabieg hypoalergicznym. Bezpośrednio po mikrodermabrazji obserwujemy poprawę napięcia, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie i rozświetlenie skóry, blizny i plamy stają się mniej widoczne. Bardzo istotne jest długofalowe działanie zabiegu, gdyż inicjuje on zmiany w skórze właściwej. Stymulacja syntezy kolagenu i elastyny korzystnie wpływa na gęstość, jędrność i kondycję skóry. Po wykonanym peelingu zasadne jest zastosowanie profesjonalnych kosmetyków dobranych do potrzeb skóry, które zintensyfikują działanie zabiegu i utrwalą jego efekty. Mikrodermabrazja diamentowa stanowi doskonałe przygotowanie do absorpcji substancji aktywnych, dlatego można ją wykonywać przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym.

 

Polecana jest szczególnie w przypadkach gdy klientowi ze względu na przeciwwskazania nie można wykonać zabiegu z wykorzystaniem prądów lub ultradźwięków. Wszystkie zalety mikrodermabrazji diamentowej i to że nie wymaga rezygnacji z codziennego trybu życia, uczyniły z niej jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych, chętnie wybierany przez Klientki.

Zalety zabiegu:

  • Metoda bezbolesna, nie wymagająca rekonwalescencji bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego możliwość wykonania zabiegu osobom z przeciwwskazaniami do zabiegów z wykorzystaniem prądów i ultradźwięków zwiększenie absorpcji składników aktywnych aplikowanych po zabiegu możliwość łączenia z innymi urządzeniami mikromasaż – stymulacja krążenia możliwość doboru podciśnienia do wrażliwej skóry właściwej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • Zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny, zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa, zakarzenia grzybicze, trądzik różowaty, nadżerki, uszkodzenia ciągłości skóry, nowotwory skóry, zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy.