Zabieg dla cery naczyniowej/trądzikiem różowatym

Home

Zabieg dla cery naczyniowej/trądzikiem różowatym

Kuracja obkurczająco łagodząca i wzmacniająca stworzona specjalnie dla skóry z rozszerzonymi naczyniami włosowatymi objawiającymi się siateczką drobnych czerwonych niteczek, z trądzikiem różowatym ekstremalnie wrażliwej reagującej zaczerwienieniem cery i podrażnieniem na agresywne warunki zewnętrzne, skoki temperatur, wiatr słońce. Rozszerzone i pękające naczynka krwionośne (tzw. pajączki) to efekt działania wielu nie korzystnych czynników, a wśród nich można wymienić stosowanie niewłaściwej pielęgnacji, zaburzenia hormonalne, wrodzoną nadwrażliwość skóry (płytkie unaczynienie skóry, nadmierna reaktywność), zaburzenia krążenia nadciśnienie, czynniki emocjonalne, schorzenia przewodu pokarmowego (np. uszkodzenie wątroby) spożywanie niektórych pokarmów (zwłaszcza gorących i pikantnych) promieniowanie ultrafioletowe niszczące włókna kolagenowe, z których zbudowane są ściany naczyń, leki (sterydy). Pojawiający się początkowo rumień ma charakter początkowo przejściowy zwykle po kilku minutach rumień blednie, z czasem może się przekształcić w rumień trwały. Dalsza niewłaściwa pielęgnacja prowadzi do rozwoju trądziku różowatego.

 

Głównym celem zabiegu jest wzmocnienie kondycji skóry, aktywne nawilżenie oraz wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej. Dermokuracja „RED STOP” to nowoczesne preparaty o zaawansowanych formulacjach, uwzględniające złożoność problemu właściwej pielęgnacji skóry naczyniowej oraz z trądzikiem różowatym i ekstremalnie wrażliwej.

 

Skóra po zabiegu: uspokojona, odprężona z poczuciem komfortu, z wyraźnie zredukowanymi zaczerwienieniami i zmianami naczyniowymi, doskonale nawilżona i wygładzona.

Częstotliwość zabiegu:

  • W kuracji kompleksowej 1 zabieg tygodniowo do 8-10 zabiegów łącznie w zależności od stanu skóry.
  • Eksfoliacja kwasami 1-2 tygodniowo do 10 zabiegów.
  • Wykonanie zabiegu samodzielnie.